Hajbeültetés nőknek
Amikor egy nőnek elkezd ritkulni a haja, sokszor előfordul, hogy ezzel együtt sajnos az önbecsülését is elveszíti, ami egyaránt negatívan befolyásolhatja mind a személyes, mind a szakmai életét. A kopaszodás és hajhullás egy olyan probléma, ami mostanában sajnos már nem csak a férfiak életét keseríti meg, ugyanis a nőknek mintegy kétharmada tapasztalt már életében bizonyos mértékű hajvesztést, illetve ennek különböző változatait. Férfiakkal ellentétben a nőknél a hajhullás szerencsére nem okoz teljes kopaszodást, általában inkább csak a hajkorona megritkulása figyelhető meg, de ez a probléma a hajbeültetés segítségével természetesen a nők esetében is teljes mértékben és véglegesen eltüntethető, ugyanúgy, mint a férfiak kopasz foltjai. A hajbeültetés nőknek tehát kitűnő alternatíva a kopaszodás kezelésére.
A hajbeültetés nőknek némileg azért eltér a férfiak hajbeültetésétől, mivel náluk a hajhullás és a hajvesztés megjelenési formái többnyire számtalan egyéb más okokra is visszavezethető. A hölgyek hajátültetése egy kicsit összetettebb és időigényesebb, hiszen ők sokkal kevésbé tudnak megválni hosszú fürtjeiktől, ezáltal az orvosnak – aki a beavatkozást végzi – így valamelyest nehezebb dolga van.
Hajbeültetés előtt



A nők hajvesztésének általános okai
A nők esetében is általános dolog a hormonális okok miatt kialakult hajvesztés, de náluk leginkább csak 45-50 éves kor után, vagyis a változó korban jelentkezik ez a probléma, hiszen a tesztoszteron szint – mely hormon egyébként is jelen van a nők szervezetében – ekkor kezd el megemelkedni. A hölgyeknél a kóros hajhullás szempontjából azonban még egy külön kockázati tényező is közrejátszik, mégpedig a teljes terhességi időszak, illetve a gyermekszülés.
Természetesen ehhez még hozzájárulnak a különböző fodrászati és egyéb hajkárosító eljárások, valamint a haj festése is, melyek szintén gyakran előidézik a túlzott mértékű hajhullást, különösen akkor, ha mindez gyengébb minőségű kozmetikumokkal történik.
Klinikánkon a férfiak hajbeültetését – a legmodernebb technikákat alkalmazva – F.U.E., vagy S.H.E. módszerekkel végezzük. Ezen beavatkozások során a meglévő hajállományból a páciens hajának transzplantálása szálanként történik, ami azt jelenti, hogy follikuláris egységekként ültetjük át a hajszálakat a donor (tarkótáji) területről a kopaszodó, hajhiányos fejfelületekre. Ezek az úgynevezett follikuláris egységek (vagy más néven graftok) a hajszálból, illetve a hajhagymából, valamint a körülötte lévő apró bőrszövetből tevődnek össze. A F.U.E. és a SHE hajtranszplantációs technikák tehát a ma használatos legmodernebb hajsebészeti módszernek számítanak.
Nők esetében a hajvesztés egyik legjellemzőbb megnyilvánulási formája az ún. női mintakopaszság (Female Pattern Baldness), amely – ugyanúgy, mint a férfiak esetében – szintén az androgenetikus alopécia következménye. Azonban a hölgyeknél mégis inkább a diffúz hajritkulás és kopaszodás a tipikus, illetve gyakoribb, melynek mértékét az ún. Ludwig skála szerint osztályozzuk.

Hajtranszplantáció nőknek a HIMG Hajbeültetési Klinikán
A F.U.E. vagy S.H.E. hajbeültetési módszer segítségével a megritkult hajállománnyal rendelkező, vagy már kopaszodó hölgyek számára is garantáltan természetes kinézet és megjelenés érhető el. A kinyert hajszálakat – melyeket a nők esetében is a fej hátsó tarkó részéről, vagyis a donor területről távolítunk el – speciális eszközök segítségével ültetjük át a kezelendő, hajhiányos fejfelületre, ahol is a hajszálak már véglegesen képesek megőrizni ellenálló képességüket, a hajhullást okozó hormonokkal szemben. Az így kialakult új frizurát – mely esztétikusan sűrű és dús – már soha többé nem fenyegeti a hajhullás és kopaszodás veszélye, köszönhetően a sikeres és eredményes hajtranszplantációs beavatkozásnak!
A beavatkozás során a hajszálak kivétele és az új helyre való átültetése során egyáltalán nem érezni semmilyen fájdalmat, hiszen a fejbőrön minimális vágásra sincs szükség, így tehát sem hegek, sem pedig sebek nem keletkeznek. Nők esetében a hajbeültetést szerencsére úgy is meg lehet oldani, hogy a beültetendő területen egyáltalán nem vágjuk le a hajat és meghagyjuk eredeti hosszúságában. A tarkótáji (donor) felületen viszont mindenképpen le kell borotválni a megfelelő hajkinyerés érdekében, de a hosszabb hajú hölgyeknél ez nem fog semmilyen problémát okozni, mivel rá tudják majd hajtani a kinyerés helyére a feljebb lévő hosszú hajtincseiket.
Hölgyek esetében viszont még egy fontos és jelentős előnye van a hosszabb hajnak!
A különböző hajtranszplantációs technikák bemutatásánál láthattuk, hogy a kedvezőbb árban lévő F.U.E és F.U.E.2 hajbeültetési módszereknél a kezelt fejbőr felületén apró pici pöttyök maradnak a beavatkozás után, melyeket még szabad szemmel is nehezen lehet észrevenni. Így azok az ügyfeleink, akiket ez zavart az egészen rövid hajviseletük miatt, inkább a SHE hajátültetési módszert választották, ami valamivel költségesebb. A hölgyek számára – hosszabb frizurájuknak köszönhetően – szinte minden esetben elegendő az olcsóbb F.U.E. hajátültetési módszer alkalmazása, amivel ugyanúgy garantálni tudjuk az esztétikus frizurát, és a természetes sűrűségű hajállomány visszaállítását.
Van tehát remény és megoldás a kopaszodás végleges megszüntetésére, viszont ahhoz hogy segítséget tudjunk nyújtani, mindenképpen fontos és szükséges ismernünk a probléma forrását.
Hajbeültetés után



A HIMG Hajbeültetési Klinika legújabb weboldala, ahol betekintést nyerhet a klinika belső tereibe


Kérjen Ingyenes Ajánlatot!

Készítsen fotókat!
Kérjük, a kopaszodó területről több szögből készítsen fotókat az itt található módon.

Töltse fel a képeket!
Kérjük, töltse fel az elkészült fotókat, és írja meg, melyik területen szeretné elvégeztetni a beavatkozást.

Szakértői csoportunk megvizsgálja a fotókat.
Orvosaink, akik több ezer hajátültetést végeztek, alaposan megvizsgálják az elküldött képeket.

Hamarosan válaszolunk!
A lehető leghamarabb válaszolunk Önnek. A választ legfeljebb 72 órán belül kapja meg, de általában 1 munkanapon belül válaszolunk.
Gyakori kérdések SMP (Fejbőr Mikropigmentáció) kapcsán:
Bár az SMP a természetes hajnövekedés látszatát keltheti, nem állandó megoldás a hajhullásra. A pigment megjelenésének fenntartásához szükség lehet javító fenntartó kezelésekre.
Igen, az SMP használható hegek, anyajegyek vagy más bőrbetegségek elfedésére, ami a természetes hajnövekedés látszatát kelti.
Bár általában biztonságosnak tekintik az SMP-t, fennáll a fertőzés, vérzés és allergiás reakciók kockázata. Egyes páciensek átmeneti bőrpírt vagy duzzanatot is tapasztalhatnak a kezelt területen.
Az SMP minden bőrtípus és színű személy számára alkalmas, valamint a pigment testre szabható, hogy megfeleljen a páciens természetes hajszínének.
Az SMP több évig is eltarthat, de a pigment megjelenésének fenntartásához szükség lehet utókezelésekre
Az SMP során némi kellemetlenség jelentkezhet, de mivel az eljárás általában minimálisan invazív és viszonylag fájdalommentes eljárásnak tekintik.
Az SMP-t úgy történik, hogy egy kis tűvel pigmenteket helyezünk a fejbőrbe, létrehozva a szőrtüszők megjelenését. Az eljárást helyi érzéstelenítésben végzik, és általában több órát vesz igénybe.
Az SMP ideális eljárás azok számára, akiknek hajhullásuk vagy ritkulásuk van, illetve akiknek látható hegesedése vagy fehér pontjai vannak a korábbi hajbeültetési eljárás miatt.
SMP, fejbőr mikropigmentáció egy nem műtéti kozmetikai eljárás, amely során a pigment kis pontjainak létrehozását értjük a fejbőrbe, ezzel a szőrtüszők megjelenésének érzetét keltve.